Ne düşünüyorsak O Ol’ur

Ne düşünüyorsak O Ol’ur

Ol’masını yada Ol’mamasını istediklerimizin düşünce boyutumuzdan geçtiğini bilelim. Her birimiz düşüncelerimizi yönlendirebilme yetisine sahibiz. Aynı düşündüğüm gibi gerçekleşti derken ya da yıllar önce düşünmüştüm oldu derken de bulabiliriz kendimizi .

Gün içinde bir konuya takıldıysa düşüncelerimiz, ilk aklımıza gelen bu düşünceler bizi nereye taşır,hemen farkedelim .

Pek çoğumuz sanır ki; düşündüklerimiz bulunduğumuz zaman içinde oluşur oysa uzak zaman diliminde de oluşup bulunduğumuz zaman dilimine gelebilir. Düşüncemizin tohumunu ekeriz, bir bakarız ki ilahi plan, düşündüklerimizi  yaşamımızın en uygun zamanında hayrımıza geliştirmiş. Zamanın belirlenmesi bizim planımız değildir. Yaşamımızda  bazen cevap aradığımız, bazen de olabileceğine inanmak da zorlandığımız zamanlarda  olabilir. Burada düşündüklerimizin kendimizin ve bütünün hayrına olması önemlidir.

Öyle AN’lar olur ki;

Geçmişte yaşadığımız bir  AN  bugüne dair tohumu atılan bir AN olabilir. Düşünmüşüzdür Ol’masını istediklerimizi geçmişteki AN’da, aradan zaman geçmiştir belki de unutmuşuzdur. Bu geçen zaman içinde düşüncelerimizi ne kadar farkettik , duygularımızı ne kadar arındırabildik . Düşünüp de Ol’masını istediklerimiz bir AN’daOl’duysa , bugüne getiren geçmişin AN’ıdır. Ol’masını istediklerimiz de düşüncelerimizin ve duygularımızın arınmasıyla Ol’uşmuştur.

“Bugün ne olduğumuz , dün ne düşündüğümüze bağlıdır ve şu anki düşüncelerimiz yarınki hayatımızı inşa eder.”   Buda

Lütfen bizi takip edin ve beğenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir