Farkındalık

Farkındalık

Farkedelim,değişelim, dönüşelim…

Farkındalığımız önce kendimizi keşfetmekle başlar vesonrasında farkındalıkalanımızgenişlemeye devam eder.Duygularımızı,düşüncelerimizi farketmeye başlamamamız ve kabul edip dönüştürebilmemiz yeniye yer açar. Yaşamımızda değişim dönüşüm istiyorsak önce farkındalıkla yola çıkabiliriz.

Yaşam tümdür; farklı duyguları, yaşanmışlıkları içinde barındırır.Her olan bize dair, yaşama dairdir.

Yaşadığımız durumda neyi farkediyoruz?

Neleri katabiliyoruz yaşamımıza?

Neyin sınavını veriyoruz ve bu durumda hangi duygular öne çıkıyor?

Öne çıkan duyguların farkındalığında olabiliyor muyuz?

Karşılaştığımız kişi ya da durum nasıl ayna oluyor bize?

Bizim değişimimize neler katıyor ?

Bunlara benzer sorular farkındalığımızı artırır.

Hayır buraya kadar dayanamıyorum dediklerimizin arkasında neler gizlenmiş bizi bekliyor. Egomuz ortalıkta mı dolaşıyor yada egomuzu farkedipiyiye sevgiye mi dönüştürüyoruz kendimizi. Yaşadığımız durum ile ilgili seçimimizi eğer farkındalık yönünde yapabilirsek, farkında olduğumuz kadar anlamlı yaşayabiliriz hayatı. Farkındalıkla hayat canlanır, hayat kıpırdar, hayat nefeslenir.  Ne kadar anlamlandırmak istiyorsak hayatı , bir o kadar da farkındalığımız üzerinde durmalıyız. Farkındalığımızın başlamasıyla algılarımızdaki değişikliklerin günden güne başkalaşmasını yaşarız.

Algıladıklarımızın yaşamımıza kattıkları mı?

Yaşamı anlamlandıramıyor oluşumuz mu?

Seçim bize aittir,farkındalığımız ile ilgilidir.

Ayrıca egomuzu farkettikçe bizi aşağıya çeken duyguların yaşamımızı bloke ettiğini algılayabiliriz.Eğer kin,nefret, kibir, intikam, kıskançlık, öfke, kaygı gibi duyguları farkedip bunları sevgiye dönüştürmek istiyorsak değişim dönüşümün bu kilit noktasıdır. Bu duyguları bir anda atmak kolay değildir.Ama farkına varmak, nefsimizi kontrol altına almak yeni açılımların başlangıcı olmaya başlar.

Eğer değişim dönüşüm niyetini taşıyor, nasıl sorularıyla farkındalıklarınızın yaşamınıza yansımasını istiyorsanız bilgi@guldaltorun.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Lütfen bizi takip edin ve beğenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir