Dualite var hayatta yani kainatın dengesi

Dualite var hayatta yani kainatın dengesi

Zıtlıklarla Tam Ol’arak Var Ol’ur Hayat

Varlık Ol’arak yaşadığımız hayattakainatın dengesi; zıddı ile var Ol’makta…Dualitenin oluşuyla gece gündüzü,ay güneşi bekliyorsa; bu bekleyişte hem zıtlık hem de biruyumvarsa;karanlıktan aydınlığa geçmek de aynı böyle, kendi akışında olur.Biri diğerinin tamamen tersi olsa da; Tam Ol’arak Var Ol’ur Hayat…

Karanlıktan geçmezsek aydınlığa nasıl ulaşabiliriz ki…Aydınlığın, aydınlık ışığıolduğunu farkedebilmemiz için önce karanlığı tanımamız gerekir. Bu sayede karanlık;aydınlığa giden yolda bize “yol gösterici” olur.

Yaşam, Yaradan tarafındandengelenmiştir.Belli tarih aralıklarında gece uzunken, belli tarih aralıklarında gündüz saatleri uzundur. Ay döngüsü de değişir;yeniay,hilal, dolunay olur. Her Ol’an, değişken de olsa,birbirinin tersi de olsa uyum içerisindedir. Kainatınbu muhteşem uyumunun farkına varabilirsek, yaşam şeklimizi de bu farkındalıkla uyumlamayı deneyebiliriz.

Kainattaki her şey gibi duygularımız da değişkendir… Aydınlıktan karanlığa, karanlıktan aydınlığa geçmek gibi an be an farklı duygular yaşayabiliriz. Aslolan; her duygumuzu fark ederek kabule geçmektir. Ancak bu şekilde arınma niyetine girip içsel dönüşümü yaşamaya başlarız.

İçsel dönüşüm;kendimizi tanımakla içimizde başlar ve dışarıda, yaşamımızda dönüşümler gerçekleştirir. Her Ol’an aydınlık olmayabilir ama beklemesini öğrendikçe, çözümsüz gibi görünen olay ve durumlar farklı yollarla çözülmeye başlar.

İsteklerimizin gerçekleşmesi için duygu durumumuzun karanlıktanaydınlığageçmesi gerekir.Endişe, korku gibi bizi aşağıya çeken duyguları farkettiğimizde, gece-gündüz, ay-güneş dualitesini hatırlamak faydalı olacaktır. İlahi sisteminmevcudiyetinin farkındalığıyla, endişe ve korku yerine “güveni” yerleştirmek, dönüştürmek esastır. Kin, öfke, nefret, kıskançlık, yargı gibi karanlık yanımızdan yükselen duygularımızı pozitifedönüştürebildiğimizde, kendi içsel aydınlığımızve huzurumuz, içten dışa oluşa geçer.

Birbirinin zıddı olan durumları yaşamak;kavuşmak istediklerimizin arzusunu da doğurur. Doğum her zaman zorlayıcıdır.Yeni bir canın dünyaya gözlerini açması, karanlıktan aydınlığa geçmesi, doğuran için elbette ki kolay değildir. Sonrası yeni bir hayat,“nefestir”. İçsel değişim, dönüşümün oluşudabizler için yeni bir doğumdur…

Farkındalıklarımızın artışı, hayatımızda yeni değişimler, dönüşümler yaratır.

Kendini bilme yolculuğunuzda destek almak, farkındalıkoluşturarak yaşamınızda değişim,dönüşüm yaratmak istiyorsanız bilgi@guldaltorun.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen bizi takip edin ve beğenin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir